Producten
In olie ondergedompelde driefasige driewindende stroomtransformator
  • In olie ondergedompelde driefasige driewindende stroomtransformatorIn olie ondergedompelde driefasige driewindende stroomtransformator
  • In olie ondergedompelde driefasige driewindende stroomtransformatorIn olie ondergedompelde driefasige driewindende stroomtransformator

In olie ondergedompelde driefasige driewindende stroomtransformator

Yulan Transformer levert in olie ondergedompelde driefasige driewikkelige stroomtransformatoren tot 110 kV, 120.000 kVA. Eén tank integreert HV-, MV- en LV-wikkelingen, waardoor vloeroppervlak wordt bespaard en het aantal hoogspanningsafsluitingen wordt verminderd. Aangepaste spanningswaarden, kraanwisselaars en koeling beschikbaar. IEC/GB-compatibel. Vraag een offerte aan of plaats een bestelling.

Een eenheid met drie wikkelingen brengt hoog-, midden- en laagspanningssystemen samen in één enkele met olie gevulde tank. In plaats van twee afzonderlijke transformatoren met twee wikkelingen te installeren, kan een onderstation één ontwerp met drie wikkelingen gebruiken. Deze in olie ondergedompelde driefasige driewindende stroomtransformator vermindert het aantal hoogspanningsaansluitingen, bespaart vloeroppervlak en vereenvoudigt de algehele stationsindeling. Yulan Transformer levert deze units tot 110 kV-klasse, met een capaciteit van één unit tot 120.000 kVA.


Functie- en spanningsregeling

De in olie ondergedompelde driefasige driewindende stroomtransformator heeft één primaire wikkeling en twee secundaire wikkelingen, elk geschikt voor een andere systeemspanning. Een typische configuratie is 110 kV aan de hoogspanningszijde, 38,5 kV of 35 kV aan de middenspanningszijde en 10,5 kV of 6,6 kV aan de laagspanningszijde. De exacte spanningscombinatie wordt bepaald tijdens de ontwerpbeoordeling.

Er kan tegelijkertijd belasting van alle drie de wikkelingen worden afgenomen. De vermogensverdeling tussen middenspannings- en laagspanningsterminals is afhankelijk van de met de klant overeengekomen wikkelcapaciteiten. Bij sommige projecten is de middenspanningswikkeling ontworpen voor het volledige nominale vermogen, terwijl de laagspanningswikkeling slechts een kleinere hulpbelasting draagt.


Magnetisch circuit en kernassemblage

Voor de kernlamineringen wordt korrelgeoriënteerd siliciumstaal gebruikt. De verbindingen worden onder een hoek van 45 graden gesneden en in een stap-overlappingspatroon gemonteerd. Deze opstelling lijnt het fluxpad uit met de rolrichting van het staal over elke verbinding, waardoor de plaatselijke verzadiging wordt verminderd en de magnetiserende stroom wordt verlaagd.

De kernpoten en jukken zijn vastgeklemd met stalen frames om beweging tijdens transport en kortsluiting te voorkomen. De kernaarding wordt naar een enkele doorvoer op het tankdeksel gebracht, zodat de isolatieweerstand tijdens de inbedrijfstelling ter plaatse kan worden gecontroleerd.


Oil-Immersed Three-Phase Three-Winding Power Transformer


Wikkelontwerp en kortsluitprestaties

Elke wikkeling wordt vóór productie berekend met transformatorontwerpsoftware. De radiale en axiale amp-turn-verdelingen zijn gebalanceerd om de zwerfstroom te beperken en wervelverliezen in structurele onderdelen te minimaliseren.

Wikkelgeleiders zijn van koper, geïsoleerd met papier of email, afhankelijk van de spanningsklasse en stroomsterkte. De hoogspanningswikkeling wordt normaal gesproken buiten de middenspannings- en laagspanningswikkelingen geplaatst. Deze opstelling geeft betere toegang voor aftakleidingen en verbetert de impedantiecontrole.

Kortsluitkrachten tussen wikkelingen worden berekend voor alle gespecificeerde foutcondities. De wikkelsteunen, afstandhouders en klemconstructies zijn dienovereenkomstig gedimensioneerd. Indien een klant een kortsluittestcertificaat wenst, kan het toestel bij een erkend laboratorium aan een dynamische kortsluittest worden onderworpen.


Tik op Wijzigen en spanningsregeling

Op de hoogspanningswikkeling is een spanningsaanpassing voorzien. Er zijn twee opties beschikbaar.

Off-circuit kraanwisselaar

Voordat de kraanstand wordt gewijzigd, moet de transformator spanningsloos worden gemaakt. Het tapbereik is normaal gesproken ±2×2,5% of ±5%, maar er zijn ook andere bereiken leverbaar. Deze optie is geschikt voor installaties waarbij de netspanning stabiel is en frequente aanpassingen niet nodig zijn.

On-load kraanwisselaar

De kraanpositie kan worden gewijzigd terwijl de transformator wordt belast. Aftapbereiken zoals ±8×1,25% zijn gebruikelijk voor 110kV-transformatoren. De kraanwisselaar kan worden gespecificeerd door een voorkeursfabrikant. Motoraandrijving, afstandsindicatie en automatische spanningsregelinginterfaces kunnen worden meegeleverd.


Tank, koeling en conservering

De tank is zo ontworpen dat hij bestand is tegen volledig vacuüm tijdens het vullen met olie in de fabriek. Voor transport en installatie zijn hijsogen, krikkussens en sleepogen aanwezig. Het deksel is vastgeschroefd en afgedicht met oliebestendige pakkingen. Bussen worden gerangschikt volgens de voorkeursindeling van de klant.

Koeling is normaal gesproken natuurlijke olie, natuurlijke lucht voor kleinere vermogens. Voor grotere units worden afneembare radiatoren met koelventilatoren gebruikt. Het ventilatorbedieningspaneel start en stopt de ventilatoren op basis van de wikkelingstemperatuur of de olietemperatuur. Als de locatie een hoge omgevingstemperatuur heeft, wordt de koelklasse gekozen met een passende marge.

Bij deze vermogenstransformatorklasse wordt een conservator met een silicagel-ontluchter gebruikt. Het Buchholz-relais wordt in de leiding tussen tank en conservator gemonteerd. Een magnetische oliepeilmeter, wikkelingstemperatuurindicator, olietemperatuurindicator en drukontlastingsinrichting zijn standaard inbegrepen.


Oil-Immersed Three-Phase Three-Winding Power Transformer


Normen en verificatie

Ontwerp, fabricage en testen volgen IEC 60076. Chinese nationale normen zoals GB 1094 en GB/T 6451 worden waar relevant toegepast. Wanneer een klant specifieke eisen heeft vanuit een andere norm, wordt het technisch voorstel hierop aangepast.

Vóór verzending ondergaat elke transformator routinetests. Deze omvatten wikkelingsweerstand, verhouding en vectorgroep, isolatieweerstand, diëlektrisch verlies, weerstand tegen afzonderlijke bronnen, geïnduceerde overspanning, nullastverlies en -stroom, belastingsverlies en kortsluitimpedantie. Typetests en speciale tests, waaronder bliksemimpulsen, temperatuurstijging, geluidsniveau en kortsluitvastheid, kunnen op aanvraag worden geregeld.


Referentieparametertabel

De onderstaande waarden zijn typisch voor een 110 kV / 38,5 kV / 10,5 kV driewikkelingstransformator met belaste aftakkingswisselaar. De definitieve parameters worden bevestigd in de technische overeenkomst. Nullast- en belastingsverliezen zijn onderworpen aan de toepasselijke standaardeditie en de gegarandeerde verliesevaluatie van de klant.

Nominaal vermogen (kVA)

HV (kV)

MV (kV)

LV (kV)

Vectorgroep

Nullastverlies (kW)

Belastingsverlies HV-MV (kW)

Impedantie HV-MV (%)

Impedantie HV-LV (%)

Impedantie MV-LV (%)

Totale afmeting L×B×H (mm)

Totaal gewicht (t)

6.300

110±8×1,25%

38.5

10.5

JNyn0d11

8.5

42

10.5

17.5

6.5

4600×3600×4300

18.5

8.000

110±8×1,25%

38.5

10.5

JNyn0d11

10.2

50

10.5

17.5

6.5

4800×3700×4400

21.0

10.000

110±8×1,25%

38.5

10.5

JNyn0d11

12.0

59

10.5

17.5

6.5

5000×3800×4500

24.5

12.500

110±8×1,25%

38.5

10.5

JNyn0d11

14.2

70

10.5

17.5

6.5

5200×3900×4600

28.0

16.000

110±8×1,25%

38.5

10.5

JNyn0d11

17.0

84

10.5

17.5

6.5

5400×4000×4700

32.5

20.000

110±8×1,25%

38.5

10.5

JNyn0d11

20.0

100

10.5

17.5

6.5

5600×4100×4800

37.0

25.000

110±8×1,25%

38.5

10.5

JNyn0d11

23.8

118

10.5

17.5

6.5

5800×4200×4900

42.0

31.500

110±8×1,25%

38.5

10.5

JNyn0d11

28.5

140

10.5

17.5

6.5

6100×4300×5000

49.0

40.000

110±8×1,25%

38.5

10.5

JNyn0d11

34.0

166

10.5

17.5

6.5

6400×4400×5100

57.0

50.000

110±8×1,25%

38.5

10.5

JNyn0d11

40.5

198

10.5

17.5

6.5

6700×4500×5200

66.0

63.000

110±8×1,25%

38.5

10.5

JNyn0d11

48.0

235

10.5

17.5

6.5

7000×4600×5300

78.0

Opmerkingen:

● Verlieswaarden komen overeen met de nominale capaciteit bij nominale spanning.

● Impedantiewaarden worden gegeven bij nominaal vermogen en kunnen worden aangepast binnen standaardtoleranties.

● Afmetingen en gewichten zijn ter referentie. De uiteindelijke waarden zijn afhankelijk van het type kraanwisselaar, de radiatorgrootte en de plaatselijke accessoires.


Projectspecifieke vragen

Wat als het station een andere middenspanning nodig heeft, zoals 22 kV of 33 kV?

De middenspanningswikkeling kan worden ontworpen voor elk standaardniveau binnen de isolatieklasse van de transformator. De specificatiefase moet de exacte systeemspanning en de vereiste capaciteitsverdeling tussen secundaire wikkelingen omvatten.

Is het mogelijk om de midden- en laagspanningswikkelingen met verschillende vermogensfactoren te gebruiken?

Ja. De transformator heeft niet beide secundaire wikkelingen nodig om hetzelfde type belasting te leveren. Elke wikkeling wordt afzonderlijk beoordeeld en het ontwerp houdt rekening met het verwarmingseffect van de gecombineerde verliezen.

Heeft een transformator met drie wikkelingen een speciaal beveiligingsschema nodig?

Het beveiligingsschema omvat doorgaans differentiële bescherming die alle drie de wikkelingen bestrijkt, plus bescherming tegen overstroom en aardfout aan elke kant. De transformator zelf heeft geen extra beveiligingsapparatuur nodig naast de standaarduitrusting, zoals het Buchholz-relais en overdrukapparaat.

Wat is de typische levertijd voor een 110 kV-eenheid met drie wikkelingen?

Voor standaardbeoordelingen duren de productie en het testen normaal gesproken vier tot zes maanden nadat de technische overeenkomst is ondertekend. Aangepaste spanningscombinaties of speciale accessoires kunnen het schema verlengen. De transportplanning moet vroegtijdig worden bevestigd, omdat voor grotere eenheden in sommige regio's speciale vergunningen nodig zijn.

Kan Yulan Transformer toezicht houden tijdens installatie en inbedrijfstelling?

Ja. Locatietoezicht, begeleiding bij olieverwerking en ondersteuning bij inbedrijfstelling zijn beschikbaar. De serviceomvang kan worden geregeld als onderdeel van het leveringscontract of als afzonderlijk item.


Kwaliteitsregistratie en traceerbaarheid

Elke transformator heeft een speciaal productiebestand. Het bestand bevat materiaalcertificaten, wikkelinspectiegegevens, kernverliestestgegevens, tanklasinspectierapporten en definitieve routinetestresultaten. Deze documentatie wordt na levering bewaard en kan ter beoordeling aan de eigenaar of de adviserend ingenieur worden verstrekt.

Yulan Transformer beschikt over een kwaliteitsmanagementcertificering volgens ISO 9001:2015. Milieu- en arbeidsgezondheidsmanagement volgen ISO 14001 en ISO 45001:2018. Fabriekstests worden uitgevoerd in het kader van IEC 60076 en GB 1094, en de testapparatuur wordt regelmatig gekalibreerd.

 

Stuur onderzoek
Contact informatie
Stuur specificaties voor stroom-, oven- of gelijkrichtertransformatoren en ontvang een offerte op maat en een prijslijst, rechtstreeks van de Yulan Transformer-fabriek. Grote bestellingen welkom.
X
We gebruiken cookies om u een betere browse-ervaring te bieden, het siteverkeer te analyseren en de inhoud te personaliseren. Door deze site te gebruiken, gaat u akkoord met ons gebruik van cookies. Privacybeleid
AfwijzenAccepteren