De 10 kV epoxyhars gegoten droge energietransformator is een standaard stroomdistributie-eenheid voor faciliteiten met strenge brand- en explosieveiligheidseisen, zoals hoogbouw, commerciële centra, luchthavens, tunnels, chemische fabrieken en hulpsystemen voor kerncentrales. Deze serie is vervaardigd door Yulan Transformer en biedt capaciteiten variërend van 30 kVA tot 2500 kVA, met primaire spanningsopties van 6 kV, 10 kV of 35 kV en een secundaire uitgang van 0,4 kV. De productie maakt gebruik van de productie- en testmogelijkheden van het bedrijf in de 110 kV-klasse, met belangrijke processen zoals vacuümgieten, uitharden en testen van gedeeltelijke ontlading.
Deze epoxyhars gegoten droge stroomtransformatoren zijn in de eerste plaats ontworpen voor stroomdistributiesystemen binnenshuis, maar kunnen ook buiten worden geïnstalleerd in beschermende behuizingen. Veel voorkomende toepassingen zijn onder meer:
● Stroomverdeelruimtes in hoge gebouwen en commerciële complexen
● Verlichtings- en stroomvoorzieningssystemen voor luchthavens en treinstations
● Ventilatie-, drainage- en monitoringsystemen voor tunnels
● Gebieden met strenge brandveiligheidseisen, zoals chemische en farmaceutische fabrieken
● Hulpfaciliteiten voor kerncentrales en back-upstroom voor datacenters
Gebruikers kunnen kiezen voor behuizingen met IP20, IP23 of hogere beschermingsgraden, afhankelijk van de omstandigheden ter plaatse.
● Laag verlies: Nullast- en belastingsverliezen voldoen aan de energie-efficiëntievereisten van GB 20052-2020
● Laag geluidsniveau: Voldoet aan de geluidsnormen van binnenlandse netwerkbedrijven voor droge transformatoren
● Lage gedeeltelijke ontlading: In de fabriek geteste gedeeltelijke ontladingsniveaus worden onder 5pC geregeld
● Hoge mechanische sterkte: De uitgeharde epoxyhars vormt een dichte isolatielaag die bestand is tegen elektromagnetische krachten tijdens kortsluiting
● Selecteerbare isolatieklassen: Verkrijgbaar in drie temperatuurstijgingsklassen: Klasse B (100°C), Klasse F (120°C) en Klasse H (145°C)
|
Item |
Normen |
|
Uitvoerende standaard |
IEC, GB, ANSI/IEEE, NEMA |
|
Nominale capaciteit |
30 kVA tot 2500 kVA |
|
Primaire nominale spanning |
6 kV, 10 kV, 35 kV (afhankelijk van model) |
|
Secundaire nominale spanning |
0,4 kV |
|
Aantal tikken |
5 kranen (off-circuit kraan wisselen) |
|
Nominale frequentie |
50 Hz / 60 Hz |
|
Aantal fasen |
Driefasig |
|
Vectorgroep |
Dyn11, Yyn0, enz. |
|
Kortsluitimpedantie |
4,0% / 6,0% (varieert per capaciteit) |
|
Isolatieklasse |
Klasse B, F of H (optioneel) |
|
Koelmethode |
AN of AF |
|
Beschermende behuizing |
Optioneel; aanpasbare IP-classificatie |
De onderstaande tabel geeft een overzicht van de nullastverliezen en klasse F (120°C) belastingverliezen voor verschillende capaciteiten verdeeld over drie energie-efficiëntieniveaus. Gegevens voor belastingsverliezen van klasse B en klasse H kunnen worden verkregen bij de technische afdeling. De waarden in de tabel zijn gebaseerd op elektrische stalen stripkernen en een geautomatiseerd lamineerproces, dat voldoet aan de energie-efficiëntie-eisen van GB 20052-2020.
|
Nominale capaciteit KVA |
Niveau 1 |
Niveau 2 |
Niveau3 |
Kortsluitimpedantie % |
|||||||||
|
Elektrische stalen strip |
Elektrische stalen strip |
Elektrische stalen strip |
|||||||||||
|
Verlies bij nullast W |
Lading verlies W |
Verlies bij nullast w |
Lading verlies W |
Verlies bij nullast W |
Lading verlies W |
||||||||
|
B (100℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
B (100℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
B (100℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
|||||
|
30 |
105 |
605 |
640 |
685 |
130 |
605 |
640 |
685 |
150 |
670 |
710 |
760 |
4.0 |
|
50 |
155 |
845 |
900 |
965 |
185 |
845 |
900 |
965 |
215 |
940 |
1000 |
1070 |
|
|
80 |
210 |
1160 |
1240 |
1330 |
250 |
1160 |
1240 |
1330 |
295 |
1290 |
1380 |
1480 |
|
|
100 |
230 |
1330 |
1415 |
1520 |
270 |
1330 |
1415 |
1520 |
320 |
1480 |
1570 |
1690 |
|
|
125 |
270 |
1565 |
1665 |
1780 |
320 |
1565 |
1665 |
1780 |
375 |
1740 |
1850 |
1980 |
|
|
160 |
310 |
1800 |
1915 |
2050 |
365 |
1800 |
1915 |
2050 |
430 |
2000 |
2130 |
2280 |
|
|
200 |
360 |
2135 |
2275 |
2440 |
420 |
2135 |
2275 |
2440 |
495 |
2370 |
2530 |
2710 |
|
|
250 |
415 |
2330 |
2485 |
2665 |
490 |
2330 |
2485 |
2665 |
575 |
2590 |
2760 |
2960 |
|
|
345 |
510 |
2945 |
3125 |
3355 |
600 |
2945 |
3125 |
3355 |
705 |
3270 |
3470 |
3730 |
|
|
400 |
570 |
3375 |
3590 |
3850 |
665 |
3375 |
3590 |
3850 |
785 |
3750 |
3990 |
4280 |
|
|
500 |
670 |
4130 |
4390 |
4705 |
790 |
4130 |
4390 |
4705 |
930 |
4890 |
4880 |
5230 |
|
|
630 |
775 |
4975 |
5290 |
5660 |
910 |
4975 |
5290 |
5660 |
1070 |
5530 |
5880 |
6290 |
|
|
630 |
750 |
5050 |
5365 |
5760 |
885 |
5050 |
5365 |
5760 |
1040 |
5610 |
5960 |
6400 |
6,0 |
|
800 |
875 |
5895 |
6265 |
6715 |
1035 |
5895 |
6265 |
6715 |
1215 |
6550 |
6960 |
7490 |
|
|
1000 |
1020 |
6885 |
7315 |
7885 |
1205 |
6885 |
7315 |
7885 |
1415 |
7650 |
8130 |
8760 |
|
|
1250 |
1205 |
8190 |
8720 |
9335 |
1420 |
8190 |
8720 |
9335 |
16770 |
9100 |
9690 |
10370 |
|
|
1600 |
1415 |
9945 |
10555 |
11320 |
1665 |
9945 |
1055 |
11320 |
1960 |
11050 |
11730 |
12580 |
|
|
2000 |
1760 |
12240 |
13005 |
14005 |
2075 |
12240 |
13005 |
14005 |
2440 |
13600 |
14450 |
15560 |
|
|
2500 |
2080 |
14535 |
15445 |
16605 |
2450 |
14535 |
15445 |
16605 |
2880 |
16150 |
17170 |
18450 |
|
Let op: Belastingsverliezen voor Klasse B (100 °C) zijn ongeveer 5% – 8% lager dan die voor Klasse F, terwijl die voor Klasse H (145 °C) ongeveer 6% – 9% hoger zijn. De definitieve specificaties zijn afhankelijk van de technische overeenkomst op het moment van bestelling.
De kern maakt gebruik van koudgewalste, korrelgeoriënteerde siliciumstaalplaten, gestapeld met behulp van volledig geautomatiseerde apparatuur; De braamafmetingen en lamineringsfactoren worden strikt gecontroleerd, wat resulteert in verliezen bij nullast die 5% – 10% lager zijn dan die van handmatig gestapelde kernen. De hoog- en laagspanningswikkelingen worden onder vacuümomstandigheden in epoxyhars gegoten en vormen na uitharding een integrale isolatiestructuur, met een gedeeltelijk ontladingsniveau van maximaal 5 pC. De isolatieklasse wordt geselecteerd op basis van belastingsprofielen en omgevingstemperatuur, terwijl de beschermingsgraad van de behuizing wordt bepaald door de installatielocatie.
Voordat elke eenheid de fabriek verlaat, wordt elke eenheid getest op de DC-weerstand van de wikkeling, de spanningsverhouding, de isolatieweerstand, de netfrequentie-houdspanning, de geïnduceerde houdspanning, nullastverlies, belastingsverlies, kortsluitimpedantie en gedeeltelijke ontlading. Het bedrijf is ISO 9001:2015, ISO 14001 en ISO 45001 gecertificeerd.
Indien geïnstalleerd in een speciale elektrische ruimte met beperkte toegang, is een behuizing niet vereist. Voor installaties in openbare ruimtes, gangen of apparatuurruimten wordt een behuizing met een IP20-classificatie of hoger aanbevolen om te voorkomen dat vreemde voorwerpen in contact komen met delen onder spanning. Voor gebruik buitenshuis is een IP23-classificatie of hoger vereist, en er moet rekening worden gehouden met reductie als gevolg van ventilatieomstandigheden.
Klasse B is geschikt voor standaard elektrische ruimtes met lagere omgevingstemperaturen en stabiele belastingen. Klasse F is de huidige standaard en biedt een evenwicht tussen kosten en overbelastingsvermogen. Klasse H is geschikt voor bedrijfsomstandigheden met hogere omgevingstemperaturen of frequente kortdurende overbelastingen. Grenzen aan de temperatuurstijging en de ventilatieomstandigheden in de behuizing moeten tijdens de selectie worden geverifieerd.
Ja. De kernmagnetische fluxdichtheid en wikkelingsparameters zijn ontworpen voor werking bij 60 Hz, en de waarden voor verlies en temperatuurstijging worden vóór verzending met de overeenkomstige frequentie geverifieerd.
Dit duidt op minimale interne luchtbellen en onzuiverheden binnen de gegoten isolatie, wat resulteert in een dichte, hoogwaardige isolatiestructuur. Lage gedeeltelijke ontladingsniveaus tijdens langdurig gebruik helpen de risico's van isolatieveroudering en plotselinge uitval te beperken, waardoor deze transformatoren bijzonder geschikt zijn voor toepassingen die een hoge continuïteit van de stroomvoorziening vereisen.
De twee typen zijn geschikt voor verschillende omstandigheden. Droge transformatoren bevatten geen olie en bieden uitstekende brandwerendheid, waardoor ze ideaal zijn voor gebruik binnenshuis en in dichtbevolkte gebieden. In olie ondergedompelde transformatoren beschikken over een superieure overbelastingscapaciteit en bieden over het algemeen lagere kosten en een kleinere voetafdruk voor dezelfde capaciteit, waardoor ze geschikt zijn voor buitenlocaties of zelfstandige onderstations. De selectie moet gebaseerd zijn op een uitgebreide beoordeling van de installatielocatie, de brandveiligheidseisen en de exploitatie- en onderhoudsomstandigheden.
Droge transformatoren moeten worden geïnstalleerd in goed geventileerde ruimtes die vrij zijn van corrosieve gassen en geleidend stof. Zorg er bij gebruik met een behuizing voor dat de luchtinlaten en -uitlaten vrij blijven. Voordat u de transformator na een langdurige stilstand opnieuw inschakelt, wordt aanbevolen de isolatieweerstand te controleren en na te gaan of het ventilatiesysteem correct functioneert. Voor installaties in hoge luchtvochtigheid of kustgebieden kan een antiroestbehandeling worden toegepast op de transformatorkern en externe metalen componenten.
Neem contact op met de verkoop- of technische afdeling van Yulan Transformer voor maattekeningen, funderingsplannen voor de installatie of informatie over de keuze van de behuizing.
Adres
Nr. 20, Bai'e Road, Hecun Town, Jiangshan City, provincie Zhejiang, CHINA
Tel