In stroomdistributiesystemen hebben 10 kV epoxyhars gegoten droge transformatoren vaak de voorkeur wanneer de installatieruimte beperkt is, de brandveiligheidseisen streng zijn of het gebruik van op olie gebaseerde media moet worden vermeden. Yulan Transformer produceert een serie variërend van 30 kVA tot 2500 kVA, met primaire spanningsingangen van 6 kV, 10 kV of 35 kV en een secundaire uitgang van 0,4 kV. De wikkelingen worden geproduceerd met behulp van een vacuümgietproces, waarbij isolatieklassen beschikbaar zijn in B, F of H; gebruikers kunnen kiezen voor een beschermende behuizing op basis van de omstandigheden ter plaatse.
Dit type apparatuur wordt vaak aangetroffen in hoge gebouwen, commerciële complexen, luchthavens, spoorwegstations, tunnels, chemische fabrieken en hulpsystemen voor kerncentrales. Hoewel de open structuur geschikt is voor speciale distributieruimten, worden behuizingen met IP20-, IP23- of hogere classificaties aanbevolen voor openbare ruimtes of locaties die een hoger beschermingsniveau vereisen.
De kern is opgebouwd uit koudgewalste, korrelgeoriënteerde siliciumstaalplaten. Het stapelen wordt uitgevoerd door volledig geautomatiseerde apparatuur, waardoor de braamafmetingen en de stapelfactor van het lamineren binnen gecontroleerde grenzen blijven. Vergeleken met handmatig stapelen vermindert dit proces de nullastverliezen met 5% tot 10% en verbetert het de nullaststroom- en geluidsprestaties.
De hoog- en laagspanningswikkelingen worden onder vacuüm in epoxyhars gegoten en vormen na uitharding een integrale isolatielaag. Deze structuur biedt een hoge mechanische sterkte, waardoor de transformator bestand is tegen elektromagnetische kortsluitingskrachten. Bovendien worden de gedeeltelijke ontladingsniveaus onder de 5 pct gehouden, waardoor het risico op veroudering van de isolatie tijdens langdurig gebruik wordt beperkt.
Isolatieklassen houden rechtstreeks verband met de temperatuurstijging: Klasse B komt overeen met een gemiddelde temperatuurstijging van 100°C, Klasse F tot 120°C en Klasse H tot 145°C. De selectie moet gebaseerd zijn op een uitgebreide beoordeling van de omgevingstemperatuur, belastingsprofielen en ventilatieomstandigheden in de behuizing.
|
Item |
Normen |
|
Uitvoerende standaard |
IEC, GB, ANSI/IEEE, NEMA |
|
Nominale capaciteit |
30 kVA tot 2500 kVA |
|
Primaire nominale spanning |
6 kV, 10 kV, 35 kV (afhankelijk van model) |
|
Secundaire nominale spanning |
0,4 kV |
|
Aantal tikken |
5 kranen (off-circuit kraan wisselen) |
|
Nominale frequentie |
50 Hz / 60 Hz |
|
Aantal fasen |
Driefasig |
|
Vectorgroep |
Dyn11, Yyn0, enz. |
|
Kortsluitimpedantie |
4,0% / 6,0% (varieert per capaciteit) |
|
Isolatieklasse |
Klasse B, F of H (optioneel) |
|
Koelmethode |
AN of AF |
|
Beschermende behuizing |
Optioneel; aanpasbare IP-classificatie |
De volgende gegevens zijn van toepassing op elektrische stalen stripkernen en voldoen aan de minimale energie-efficiëntie-eisen van GB 20052-2020. Belastingsverliezen in de tabel zijn vermeld op basis van klasse F (120°C) isolatie; de waarden voor klasse B en klasse H verschillen enigszins.
|
Nominale capaciteit KVA |
Niveau 1 |
Niveau 2 |
Niveau3 |
Kortsluitimpedantie % |
|||||||||
|
Elektrische stalen strip |
Elektrische stalen strip |
Elektrische stalen strip |
|||||||||||
|
Verlies bij nullast W |
Lading verlies W |
Verlies bij nullast w |
Lading verlies W |
Verlies bij nullast W |
Lading verlies W |
||||||||
|
B (100℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
B (100℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
B (100℃) |
F (120℃) |
H (145℃) |
|||||
|
30 |
105 |
605 |
640 |
685 |
130 |
605 |
640 |
685 |
150 |
670 |
710 |
760 |
4.0 |
|
50 |
155 |
845 |
900 |
965 |
185 |
845 |
900 |
965 |
215 |
940 |
1000 |
1070 |
|
|
80 |
210 |
1160 |
1240 |
1330 |
250 |
1160 |
1240 |
1330 |
295 |
1290 |
1380 |
1480 |
|
|
100 |
230 |
1330 |
1415 |
1520 |
270 |
1330 |
1415 |
1520 |
320 |
1480 |
1570 |
1690 |
|
|
125 |
270 |
1565 |
1665 |
1780 |
320 |
1565 |
1665 |
1780 |
375 |
1740 |
1850 |
1980 |
|
|
160 |
310 |
1800 |
1915 |
2050 |
365 |
1800 |
1915 |
2050 |
430 |
2000 |
2130 |
2280 |
|
|
200 |
360 |
2135 |
2275 |
2440 |
420 |
2135 |
2275 |
2440 |
495 |
2370 |
2530 |
2710 |
|
|
250 |
415 |
2330 |
2485 |
2665 |
490 |
2330 |
2485 |
2665 |
575 |
2590 |
2760 |
2960 |
|
|
345 |
510 |
2945 |
3125 |
3355 |
600 |
2945 |
3125 |
3355 |
705 |
3270 |
3470 |
3730 |
|
|
400 |
570 |
3375 |
3590 |
3850 |
665 |
3375 |
3590 |
3850 |
785 |
3750 |
3990 |
4280 |
|
|
500 |
670 |
4130 |
4390 |
4705 |
790 |
4130 |
4390 |
4705 |
930 |
4890 |
4880 |
5230 |
|
|
630 |
775 |
4975 |
5290 |
5660 |
910 |
4975 |
5290 |
5660 |
1070 |
5530 |
5880 |
6290 |
|
|
630 |
750 |
5050 |
5365 |
5760 |
885 |
5050 |
5365 |
5760 |
1040 |
5610 |
5960 |
6400 |
6,0 |
|
800 |
875 |
5895 |
6265 |
6715 |
1035 |
5895 |
6265 |
6715 |
1215 |
6550 |
6960 |
7490 |
|
|
1000 |
1020 |
6885 |
7315 |
7885 |
1205 |
6885 |
7315 |
7885 |
1415 |
7650 |
8130 |
8760 |
|
|
1250 |
1205 |
8190 |
8720 |
9335 |
1420 |
8190 |
8720 |
9335 |
16770 |
9100 |
9690 |
10370 |
|
|
1600 |
1415 |
9945 |
10555 |
11320 |
1665 |
9945 |
1055 |
11320 |
1960 |
11050 |
11730 |
12580 |
|
|
2000 |
1760 |
12240 |
13005 |
14005 |
2075 |
12240 |
13005 |
14005 |
2440 |
13600 |
14450 |
15560 |
|
|
2500 |
2080 |
14535 |
15445 |
16605 |
2450 |
14535 |
15445 |
16605 |
2880 |
16150 |
17170 |
18450 |
|
Opmerking: Belastingsverliezen voor klasse B zijn ongeveer 5% tot 8% lager dan de basislijn, terwijl die voor klasse H ongeveer 6% tot 9% hoger zijn. De definitieve waarden zijn afhankelijk van de technische overeenkomst die bij de bestelling is opgegeven.
Voordat elke eenheid de fabriek verlaat, wordt elke eenheid getest, waaronder de DC-weerstand van de wikkeling, de spanningsverhouding, de isolatieweerstand, de netfrequentie-houdspanning, de geïnduceerde houdspanning, nullastverlies, belastingsverlies, kortsluitimpedantie en gedeeltelijke ontlading. Tests voor gedeeltelijke ontlading worden uitgevoerd in overeenstemming met GB/T 7354 of IEC 60270, waarbij de gemeten waarden 5 pC niet overschrijden. Het bedrijf is ISO 9001:2015, ISO 14001 en ISO 45001 gecertificeerd.
Open structuren bieden superieure warmteafvoer en zijn geschikt voor installatie in speciale distributieruimten waar geen risico op direct contact bestaat. Gesloten units bieden een hogere mate van bescherming, maar kunnen de ventilatie beperken, waardoor mogelijk capaciteitsvermindering nodig is. Behuizingsmaterialen en de plaatsing van luchtinlaten/-uitlaten moeten worden bepaald op basis van de specifieke omgeving op de locatie.
De keuze hangt vooral af van de omgevingstemperatuur en belastingsomstandigheden. Klasse B is geschikt voor toepassingen met lagere temperaturen en stabiele belastingen. Klasse F is de standaardkeuze voor de meeste binnenverdeelruimtes. Klasse H wordt aanbevolen voor omgevingen met hoge omgevingstemperaturen of potentiële overbelasting op korte termijn, hoewel dit hogere kosten en grotere afmetingen met zich meebrengt.
Een lage gedeeltelijke ontlading duidt op minimale luchtbellen en onzuiverheden in de gegoten isolatie, wat resulteert in een dichte isolatiestructuur. Tijdens langdurig gebruik vermindert een lage gedeeltelijke ontlading de veroudering van de isolatie en de kans op plotseling falen – een kritische factor voor locaties die een hoge continuïteit van de stroomvoorziening vereisen.
Nee; de kernmagnetische fluxdichtheid en wikkelingsparameters moeten opnieuw worden ontworpen voor werking bij 60 Hz. 50 Hz-eenheden kunnen niet rechtstreeks worden gebruikt. De frequentie moet worden opgegeven op het moment van bestelling, en verlies en temperatuurstijging zullen vóór verzending worden geverifieerd aan de hand van de opgegeven frequentie.
Een IP20-classificatie voorkomt het binnendringen van vreemde voorwerpen groter dan 12 mm en is geschikt voor algemene binneninstallaties. Units met IP23-classificatie bieden bescherming tegen druppelend water, waardoor ze geschikt zijn voor locaties waar blootstelling aan waterdruppels mogelijk is. Classificaties van IP31 en hoger zijn bedoeld voor omgevingen met hoge stofniveaus of strengere operationele eisen. Na het selecteren van een behuizing moet de warmteafvoer worden geverifieerd; indien nodig moet de capaciteit van de unit worden vergroot of moet er geforceerde luchtkoeling worden toegevoegd.
Droge transformatoren moeten worden geïnstalleerd in goed geventileerde ruimtes die vrij zijn van corrosieve gassen en geleidend stof. Bij gebruik met een behuizing mogen de luchtinlaten en -uitlaten niet worden geblokkeerd. Voordat u de unit na een langdurige stilstand opnieuw opstart, wordt aanbevolen de isolatieweerstand te controleren en te controleren of het ventilatiesysteem correct functioneert. Voor installaties in hoge luchtvochtigheid of kustgebieden kan een antiroestbehandeling worden toegepast op de transformatorkern en externe metalen componenten.
Neem contact op met de verkoop- of technische afdeling van Yulan Transformer voor maattekeningen, funderingsinstallatiediagrammen of informatie over de keuze van de behuizing.
Adres
Nr. 20, Bai'e Road, Hecun Town, Jiangshan City, provincie Zhejiang, CHINA
Tel