Distributietransformatoren die elektriciteitsnetten op het platteland en bepaalde industriële gebruikers bedienen, werken vaak gedurende langere perioden onder lichte belasting, waarbij verliezen bij nullast vaak een groter deel van de totale verliezen vertegenwoordigen dan verliezen bij belasting. Kernen van amorfe legeringen bieden duidelijke energiebesparende voordelen in dergelijke bedrijfsscenario's. Yulan Transformer maakt gebruik van amorfe legeringsmaterialen in zijn 10KV amorfe legeringsolie-ondergedompelde distributietransformatoren, die in capaciteit variëren van 30 kVA tot 2500 kVA; deze units ondersteunen primaire spanningen van 6 kV, 10 kV of 35 kV en een secundaire uitgang van 0,4 kV. Productie en testen volgen dezelfde strenge processen en normen die worden gebruikt voor de 110kV-klasse transformatoren van het bedrijf, met belangrijke stappen zoals het drogen van de kern en de spoelassemblage, isolatiebehandeling en verificatie van verlies door fabrieksacceptatie.
Het nullastverlies van strip van amorfe legering bedraagt ongeveer een derde tot een vijfde van dat van koudgewalste, korrelgeoriënteerde siliciumstaalplaten met dezelfde specificaties, en de coërciviteit ervan is aanzienlijk lager. Dit resulteert in een lager actief energieverbruik en een lagere bekrachtigingsstroom tijdens onbelast of licht belast bedrijf. De energiebesparende voordelen zijn vooral uitgesproken op locaties met een jaarlijkse bezettingsgraad van minder dan 30%.
De kern heeft een driefasige gewikkelde structuur met vijf ledematen die zorgt voor een continu magnetisch circuit en minder verbindingen in vergelijking met gestapelde kernen. Voor het klemmen wordt een gevormd frame uit dunne platen gebruikt, waardoor de trillingsverplaatsing van de strip tijdens bedrijf tot een minimum wordt beperkt en de kernprestaties stabiel blijven. Omdat amorfe legeringen gevoelig zijn voor mechanische spanning, omvat het productieproces strikte controles op de wikkelspanning en de montagedruk.
|
Vergelijkingsitem |
Kerntransformator van amorfe legering |
Koudgewalste siliciumstaalplaattransformator |
|
Verlies bij nullast |
Ongeveer 1/3 tot 1/5 van die van siliciumstaalplaten |
Relatief hoog |
|
Lading verlies |
Vergelijkbaar; verschil is minimaal |
De twee zijn vergelijkbaar; het verschil is klein |
|
Volume en gewicht |
Meestal iets groter voor dezelfde capaciteit |
Relatief compact |
|
Materiaalkosten |
Iets hoger |
Iets lager |
|
Toepasselijke belastingsfactor |
Locaties die langere tijd onder een belasting van 50% werken |
Middelmatige tot hoge belastingsfactoren of toepassingen met beperkte ruimte |
|
Lawaai |
Het nullastgeluid is iets hoger; controleerbaar door constructief ontwerp |
Iets minder onbelast geluid |
De laagspanningsspoelen worden gewikkeld met behulp van koperfolie, terwijl de hoogspanningsspoelen worden gevormd met behulp van met lijm bedekt papier dat onder druk door hitte wordt uitgehard; beide typen beschikken over een hoge mechanische sterkte en zijn bestand tegen elektromagnetische kortsluitingskrachten. Na de montage ondergaat het actieve onderdeel een verwerking in een kerosinedampfase-vacuümdroogsysteem om vocht en gassen uit de isolatiematerialen te verwijderen. De tank en externe structurele componenten ondergaan straalstralen om roest te verwijderen, gevolgd door elektrostatische poedercoating, waardoor de uniformiteit en hechting van de coating wordt gegarandeerd die voldoen aan de vereisten voor gebruik buitenshuis.
|
Item |
Normen |
|
Uitvoerende standaard |
IEC, GB, ANSI/IEEE, NEMA |
|
Nominale capaciteit |
30 kVA tot 2500 kVA |
|
Primaire nominale spanning |
6 kV, 10 kV, 35 kV (afhankelijk van specifiek model) |
|
Secundaire nominale spanning |
0,4 kV |
|
Aantal tikken |
5 kranen (off-circuit kraan wisselen) |
|
Nominale frequentie |
50 Hz / 60 Hz |
|
Aantal fasen |
Driefasig |
|
Vectorgroep |
Dyn11, Yyn0, enz. |
|
Kortsluitimpedantie |
4,0% / 4,5% / 6,0% / 6,5% (varieert per capaciteitsbereik) |
|
Koelmethode |
ONAN (in olie ondergedompelde natuurlijke koeling) |
|
Methode voor spanningsregeling |
Off-circuit kraan wisselen |
De volgende gegevens vertegenwoordigen typische waarden onder energie-efficiëntieomstandigheden van klasse 1, afgeleid van fabriekstestgegevens van in serie geproduceerde eenheden.
|
Nominale capaciteit KVA |
Niveau 1 |
Niveau 2 |
Niveau3 |
Kortsluitimpedantie % |
||||||
|
Amorfe legering |
Amorfe legering |
Amorfe legering |
||||||||
|
Verlies bij nullast W |
Lading verlies W |
NullastverliesW |
Lading verlies W |
Verlies bij nullast W |
Lading verlies
|
|||||
|
Dyn11/Yzn11 |
Jyn0 |
Dyn11/Yzn11 |
Jyn0 |
Dyn11/Yzn11 |
Jyn0 |
|||||
|
30 |
25 |
510 |
480 |
33 |
535 |
510 |
33 |
630 |
500 |
4.0 |
|
50 |
35 |
735 |
700 |
43 |
780 |
745 |
43 |
910 |
8700 |
|
|
63 |
40 |
880 |
840 |
50 |
930 |
890 |
50 |
1090 |
1040 |
|
|
80 |
50 |
1060 |
1010 |
60 |
1120 |
1070 |
60 |
1310 |
1250 |
|
|
100 |
60 |
1270 |
1215 |
75 |
1350 |
1285 |
75 |
1580 |
1500 |
|
|
125 |
70 |
1530 |
1450 |
85 |
1615 |
1540 |
85 |
1890 |
1800 |
|
|
160 |
80 |
1870 |
1780 |
100 |
1970 |
1880 |
100 |
2310 |
2200 |
|
|
200 |
95 |
2210 |
2100 |
120 |
2330 |
2225 |
120 |
2730 |
2600 |
|
|
250 |
110 |
2590 |
2470 |
140 |
2735 |
2640 |
140 |
3200 |
3050 |
|
|
345 |
135 |
3100 |
2950 |
170 |
3275 |
3120 |
170 |
3830 |
3650 |
|
|
400 |
160 |
3660 |
3480 |
200 |
3865 |
3675 |
200 |
4520 |
4300 |
|
|
500 |
190 |
4380 |
4170 |
240 |
4625 |
4400 |
240 |
5410 |
5150 |
|
|
630 |
250 |
5020 |
320 |
5300 |
320 |
6200 |
4.5 |
|||
|
800 |
300 |
6075 |
380 |
5415 |
380 |
7500 |
||||
|
1000 |
360 |
8340 |
450 |
8800 |
450 |
10300 |
||||
|
1250 |
425 |
9720 |
530 |
10260 |
530 |
12000 |
||||
|
1600 |
500 |
11745 |
630 |
12400 |
630 |
14500 |
||||
|
2000 |
550 |
14000 |
710 |
14800 |
720 |
18300 |
5.0 |
|||
|
2500 |
670 |
15450 |
860 |
16300 |
865 |
21200 |
||||
Opmerking: De definitieve gegevens zijn afhankelijk van de technische overeenkomst voor de bestelling; belastingsverliezen kunnen enigszins variëren, afhankelijk van de vectorgroep.
Voordat elke unit de fabriek verlaat, ondergaat hij routinetests, waaronder de DC-weerstand van de wikkeling, de spanningsverhouding, de isolatieweerstand, de spanningsfrequentie, de geïnduceerde weerstandsspanning, het nullastverlies, het belastingsverlies en de kortsluitimpedantie. Testgegevens worden gearchiveerd op serienummer, waardoor traceerbaarheid naar specifieke productieprocessen en materiaalbatches wordt gegarandeerd. Het bedrijf is ISO 9001:2015, ISO 14001 en ISO 45001 gecertificeerd.
U kunt de laadgegevens van het afgelopen jaar bekijken. Als de gemiddelde jaarlijkse belastingsfactor lager is dan 30%, of als de transformator gedurende lange perioden bekrachtigd blijft met een laag feitelijk energieverbruik, biedt de amorfe legeringsoplossing doorgaans kostenvoordelen met betrekking tot de elektriciteitsrekening. Voor gebruikers met een belastingsfactor die consequent boven de 50% uitkomt, kan een siliciumstaaltransformator lagere totale eigendomskosten bieden.
Het stripmateriaal is voornamelijk afkomstig van binnenlandse fabrikanten die tot massale levering in staat zijn; bij aankomst worden monsters van elke batch getest op magnetische eigenschappen en dikteafwijkingen. Wikkel- en uitgloeiprocessen volgen vaste parameters, en gegevens over nullastverlies van het eindproduct zijn gekoppeld aan de materiaalbatch, waardoor problemen snel kunnen worden geïdentificeerd als zich afwijkingen voordoen.
Naast de aanschafprijs van de apparatuur moet ook rekening worden gehouden met de kosten van energieverlies tijdens bedrijf. Hoewel transformatoren van amorfe legeringen iets hogere initiële kosten hebben, betekent hun lage nullastverlies dat in scenario's met lage belasting de elektriciteitsbesparing over een paar jaar het prijsverschil kan compenseren. De specifieke terugverdientijd is afhankelijk van de lokale elektriciteitstarieven en verbruiksprofielen; de technische afdeling kan een specifieke analyse uitvoeren.
Het is inderdaad iets hoger in onbelaste toestand omdat amorfe legeringen een hogere magnetostrictiecoëfficiënt hebben. Door het gebruik van kernklemconstructies, stijve tankontwerpen en geluidsisolatiemaatregelen kunnen de geluidsniveaus echter binnen de grenzen worden gehouden die zijn vastgelegd door het State Grid en het China Southern Power Grid. De werkelijke waarden variëren afhankelijk van de capaciteit en installatieomstandigheden; meetnormen kunnen in het contract worden gespecificeerd.
Het apparaat moet rechtop worden gehouden. Gebruik bij het hijsen de daarvoor bestemde hijspunten bovenop de tank; zorg ervoor dat staalkabels niet in contact komen met de radiateurs of doorvoeren. Kernen van amorfe legeringen zijn gevoelig voor schokken, dus hevige schokken en plotseling remmen moeten tijdens transport worden vermeden. Het wordt aanbevolen om bij aankomst de unit te laten rusten voordat u het oliepeil, de afdichtingen en het drukontlastingsapparaat inspecteert en vervolgens overdrachtstests uitvoert.
Veel voorkomende installatielocaties voor transformatoren van amorfe legeringen zijn onder meer distributiestations op het platteland, stroomtoevoerleidingen in bergachtige gebieden, distributieruimtes in wooncomplexen, voorzieningen voor kleine industriële gebruikers en hulpstroomdistributiesystemen voor nieuwe energiecentrales. Voor locaties die worden gekenmerkt door lange jaarlijkse bedrijfsuren en lage gemiddelde belastingspercentages, vertaalt de vermindering van de nullastverliezen zich in directe besparingen op de bedrijfskosten.
Adres
Nr. 20, Bai'e Road, Hecun Town, Jiangshan City, provincie Zhejiang, CHINA
Tel